pondělí 2. května 2016

Jackaby od Williama Rittera

Jackaby od Williama Rittera je kniha, která mě zaujala hned jak se objevila na pultech knihkupectví, a to jak po vzhledové, tak obsahové stránce. Měla by být kombinací Doctora Who a nového, seriálového Sherlocka Holmese, což mě hodně zaujalo, protože Doctora Who mám moc ráda a detektivky taky. Obálka je nádherná a na dotek sametová, že jakmile jí vidíte naživo, už jí nechcete dát z ruky. Já jsem jí v knihkupectví nechala, ale jen proto, že jsem doufala, že jí najdu v prosincovém Knihobitovi. A tak se taky stalo a měla jsem neskutečnou radost. Jak jsem byla s Jackabym spokojená?

O příběhu

Jackaby je velice neobvyklý, svérazný a tak trochu ujetý detektiv, který zkoumá nadpřirozené jevy. Příběh je však vyprávěn z pohledu Abigail Rookové, která v roce 1892 přicestovala do New Fiddlehamu. Protože nemá kde bydlet a má hluboko do kapsy, začne si shánět práci a narazí na zvláštní inzerát. Místo asistenky vyšetřovací služby ji zaujme a to ji přivede k samotnému Jackabymu. A k jeho velice neobvyklému domu plného zvláštních překvapení.

Jackaby není z Abigail zrovna dvakrát nadšený, ale objeví se případ záhadných vražd, na kterých začne Jackaby pracovat. Navíc se Abigail nenechá jentak odbýt a tak to s ní Jackaby jeden den zkusí. Zjistí, že Abigail není úplně k zahození, spíš naopak. Jackabyho skvěle doplňuje, protože se drží více při zemi a všímá si obyčejných věcí, které Jackaby ve svém podivuhodném vlastním světě jaksi míjí.

Podaří se této neosourodé dvojici vypátrat sériového vraha, aby to ve zdraví všichni přežili?

Můj názor na knihu


Jackaby splnil má očekávání na 100%. Jsem naprosto nadšená a nemůžu se dočkat dalších knih. Ano, podobnost s Doctorem Who je dost znatelná a Jackabyho jsem si zamilovala úplně stejně jako Doctora. Prostě mám pro potrhlé geniální sympaťáky slabost :)

Od první do poslední stránky jsem si čtení slovo od slova vychutnávala a strašně mě bavilo. Užívala jsem si atmosféru knihy, vylomeniny Jackabyho, zkoumání jeho domu a jeho prapodivných obyvatel, nadpřirozené prvky i samotné vyšetřování.

Stránky ubáhaly jedna za druhou a nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem jí nepřečetla. Místy jsem se smíchy popadala za břicho, jindy jsem se zase trochu bála.

Pravda je, že detektivní linka není kdo ví jak převratná a vymakaná. Je trochu předvídatelná, holt na konci asi nebudete moc překvapení při odhalení vraha. Ale od toho tu přece máme jiné knihy.

Pokud budete od Jackabyho čekat perfektní kriminální zápletku, tak budete zklamáni. Pokud si však chcete přečíst zábavnou a ujetou knihu a milujete Doctora Who, tak budete spokojení stejně jako já.

Určitě mi dejte vědět, jestli si knihu chystáte přečíst, nebo jak se vám líbila. A máte rádi Doctora Who? Těším se na vaše komentáře :)

 


4 komentáře:

 1. Mám ji tu na poličce, tak už se taky těším :)
  Kateřina
  trojtecka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkná recenze :) Knihu jsem četla a byla jsem z ní nadšená :)Taky splnila moje očekávání na 100% :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jackaby je skvělá kniha! Hrozně hezky se mi četla a ty postavy jsou prostě úžasné :) S tou detektivní linkou s tebou souhlasím, žádné překvapení se nekonalo, ale autor to moc hezky napsal. Už jsem nemůžu dočkat až u nás vyjde i pokračování!

  Blog: Bookshlef Stories

  OdpovědětVymazat
 4. Všude jenom samá chvála, ještě jsem nečetla jediný negativní názor. Budu si ho muset fakt už konečně pořídit, díky za recenzi:))

  OdpovědětVymazat

Každý komentář mě moc potěší a ráda na něj odpovím :)